Umělci

Obrázek kategorie

Anička Vosolsobě

Mám ráda hlavně tři věci – přírodu (to dokonce tak, že jsem vystudovala zoologii), cestování (co nejjednodušeji, jenom s batohem na zádech) a malování (a kreslení samozřejmě). A podle toho vypadá i moje tvorba. Jsou to především nejrůznější přírodní motivy, zvířata a kytky a hory a lesy a skály, to všechno tvořené často přímo na cestách.
Na kreslení používám fixy, na malování pak hlavně akvarelové barvy, naprosto mě totiž fascinuje, jak se rozpíjí, jak dopředu nikdy nevím, jak přesně bude výsledný obrázek vypadat, je to prostě vždycky jedno velké tajemno.


Mojí tvorbu můžete sledovat na blogu:http://annavosolsobe.blogspot.cz/
nebo na instagramu:https://www.instagram.com/annavosolsobe/

 
 
 
 
 
 
foto Eliska Vojtkova
Eliška Vojtková
 

Zabývám se hlavně audiovizuálními obory, od klasické animace, motion designu až po živé natáčení. Ilustrace a malba je skvělá, protože se nehýbe! Nejraději používám akvarel nebo akrylové barvy, ať už na stole nebo v photoshopu. Vystudovala jsem ateliér Filmové a televizní grafiky na UMPRUM, kromě digitálního natáčení se také věnuji pohyblivému obrazu v jeho přírodních podobách jako např. camera obscura a kinegram. To, co jsem nezapomněla, učím na kurzech animace ve spolku ULTRAFUN. Přátelím se také s Divadlem bratří Formanů a jeho scénografickou dílnou.

Moji tvorbu můžete sledovat zde: http://www.eliskavojtkova.cz
 
 
 
 
 

Yveta Kroupová

Kreslím od dětství. Pak jsem musela chvíli zkoušet jiné věci. Studovala jsem produktový design na Umprum v Praze, cestovala, dělala set design pro reklamy, restaurace a několik kuchařek.
Vrátila jsem se ke kreslení, konkrétně k digitalní kresbě. Nejraději používám iPad, Photoshop a Illustrátor. Když kreslím, jsem ve svém světě, který obsahuje všechno, realitu i magičnost. Když nekreslím, jsem venku, běhám, čtu, cestuju.


Moje portfolio:www.instagram.com/yveta_kroupova/