Druhy tapet

MURAMOUR WALLPAPER

Muramour jsou potisknutelné tapety s PVC vrstvou na povrchu a papírovou zadní stranou. Vyrábějí se s různými povrchovými strukturami o celkové plošné hmotnosti 300 g/m2.

Tiskneme latexovými inkousty. 

Muramour Wallpaper se aplikuje pomocí tapetového lepidla, doporučujeme disperzní lepidla na těžké tapety, např. Henkel Metylan Ovalit T, APEKO atp. případně jiný typy lepidel na PVC tapety. Tapetu je nutné před aplikací navlhčit vodou nebo je možný postup, kdy se běžné lepidlo na PVC tapety (např. Metylan Direct, Karuwa special) nanáší na stěnu i na povrch tapety, která se přeloží a nechá provlhnout. Se stoupajícím časem vlhčení tapeta měkne, na což je potřeba brát ohled při lepení dlouhých archů. 

Tyto dekorační tapety disponují atestem nehořlavosti B-s2, d0 dle EN 13501-1 a označením CE, které zaručuje soulad s požadavky příslušných evropských směrnic.

V nabídce jsou 3 typy: LISSE s hladkou strukturou, LIN s povrchovou úpravou připomínající plátno a SABLE se strukturovaným povrchem připomínajícím omítku. 

Před každou aplikací se ujistěte pomocí testu o vhodnosti použití tohoto materiálu. Muramour wallpapers jsou určeny na vyzrálé stěny např. u novostaveb a vlhkých stěn tento materiál nedoporučujeme.

 

VLASTNOSTI

  • Typ: ES / S / UV / L
  • Materiál: PVC, podklad papírový

 

NESCHEN PERFORMANCE WALLPAPER STRUKTUROVANÉ - VLIESOVÉ TAPETY

Neschen Performance wallpaper je nejnovější rodina tapet Green Wall - směs netkané textilie a celulózy. Tapety se dodávají v jedné hladké verzi a ve čtyřech strukturovaných provedeních. Potiskujeme na latexovém stroji. Hladká varianta nese název Smooth. Strukturované varianty Neschen Performance Wallpaper jsou Antique, Stucco, Linen a Classic. Reliéfní povrch je u těchto struktur je tvořen coatingem a velmi dobře dokáže zakrýt nedokonalosti stěn.

Uvedené tapety disponují atestem nehořlavosti  C-s1, d0 dle EN 13501-1 a dále označením CE, které zaručuje soulad s požadavky příslušných směrnic EU, splňující náležitosti stanovené zákonem o technických požadavcích na výrobky.  Po nalepení jsou omyvatelné a odolné proti otěru. Aplikace u těchto tapet je jednodušší, jelikož lepidlo se nanáší přímo na stěnu a není potřeba provlhčení, tak jako u klasických papírových/PVC tapet.

Ekologické tapety bez použití PVC odpovídají spotřebitelské poptávce po tapetách vycházejících z filosofie udržitelnosti - produkty šetrné k životnímu prostředí…

VLASTNOSTI

  • Typ: ES / S / L / UV
  • Materiál: Vlies
  • Gramáž: 280
  • Struktura: Linen, Antique, Classic, Stucco